Doktorandka Júlia o svojej Erasmus+ stáži na University of Parma

V máji 2026 som v rámci programu Erasmus+ absolvovala stáž na Univerzite v Parme, kde som sa venovala medzilaboratórnemu porovnávaniu výsledkov experimentov pre moju dizertačnú prácu.

Počas pobytu ma veľmi príjemne prekvapila otvorenosť, ochota a priateľský prístup všetkých kolegov, s ktorými som spolupracovala. Vďaka príjemnej atmosfére a profesionálnemu prístupu som získala nielen cenné odborné skúsenosti, ale aj nové kontakty. Na Univerzitu v Parme by som sa pri akejkoľvek príležitosti veľmi rada vrátila.

Okrem samotného výskumu som mala možnosť bližšie spoznať aj mesto Parma, jeho históriu, kultúru a každodenný život. Vo voľnom čase som stihla navštíviť aj zopár ďalších zaujímavých miest v Taliansku, medzi ktoré patrili napríklad Miláno či známa oblasť UNESCO Cinque Terre.

Svoju Erasmus+ skúsenosť hodnotím veľmi pozitívne a takúto príležitosť by som určite odporučila každému študentovi.

Image2028729_web.jpgImage2028529_web.jpgImage2028829_web.jpgImage2028429.jpgImage2028129.jpgImage2028629.jpgImage2028329.jpg

© 2019 Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina